Linkek a témában:
A fülzúgás és a depressszió
A fülzúgás miatt szenvedő betegek egy részét visszahúzódó magatartás és negatív világkép jellemzi . A betegek életminőségük jelentős romlásaként élik meg a panaszt, mely szorongást és depressziót is eredményezhet. A pszichológiai kezelés mellett most az idegstimuláció is ígéretes terápiának tűnik.
A halláskárosodás típusai - Wikipédia
A halláskárosodás az egyik legsűrűbben előforduló testi károsodás. Magyarországon például a felnőttek 10 százaléka szenved valamilyen hallászavarban. Mivel a környezettel való kapcsolattartásban a hallásfunkció fontos szerepet játszik, ezért e képesség elvesztése a biztonságot nyújtó háttérzajtól fosztja meg részben, vagy teljesen az embert.
A nagyothallás okai - WEBBeteg
A nagyothallás kialakulása részben korhoz kötött folyamat (a 65 év felettiek egyharmada szenved halláscsökkenésben), ám egyes fertőzések, betegségek vagy gyógyszerek is állhatnak a halláskárosodás hátterében.
A hallásvesztés - vital.hu
A kutatások szerint számos oka lehet a hallásvesztésnek. Némelyek, mint az életkorunk (idősebbeket inkább érint), nemünk (férfiak körében gyakoribb), genetikai adottságok (öröklődő betegségek, pl. otoszklerózis) olyanok, amelyeken nem áll módunkban változtatni.
Fülzúgás - Medimix.hu
A fülzúgás latin neve tinnitus, amelynek jelentése csengés, zúgás. Olyan hang hallását jelenti a fülekben, ritkábban a fejben, ami nem kívülről ered.
Mit tehetünk a fülzúgás ellen? - vital.hu
Csengés, zúgás, sípolás, fütyülés vagy süvítés. Fülzúgás esetén úgy halljuk ezeket a hangokat egyik vagy mindkét fülünkkel, hogy a környezetünkben semmi sem ad ki zajt magából.
Nagyothallás - vital.hu
A vak vagy gyengén látó ember érzékszervi fogyatékossága az utcán vagy közösségben fehér bot nélkül is szembetűnő, szinte mindenki ösztönös segítőkészséggel reagál. A nagyothalló ember problémája idegenek számára nem tűnik fel azonnal, még megszokott környezetében is legtöbben megfeledkeznek arról, hogy tekintettel legyenek rá. A nagyothallás igen sok fajtája ismert.
Medinatural Fülgyertya - füldugulás
A fülgyertya, fülgyertyázás átfogó leírása, és a fülgyertya használatával enyhíthető panaszokra kezelési javaslat.
Naturhelix - Mit szív ki valójában a fülgyertya
Naturhelix - Mit szív ki valójában a fülgyertya
Fülfájás és kezelése
A fájdalmas tünetet akár középfülgyulladás, akár a külső hallójárat gyulladása vagy füldugulás okozza.
Fájdalommal járó fülbetegségek
Fájdalmas fülbetegségek és gyógymódjaik. A mindennapi gyakorlatban fülfájást leggyakrabban természetesen a fül betegségei okoznak, melyek típusuktól függően kezelendőek.
Fülbetegségek gyógyítása szelíd módszerrel
Kisgyermekes családoknál gyakran hallani, hogy egyik, másik gyermeknek folyik a füle, egész éjszaka sírt a fájdalomtól. A kétségbeesett szülők azonnal felkeresik a szakorvost, aki ellátja a kis beteget, s többnyire gyógyszert is ír fel, leginkább antibiotikumot.
Fülbetegségek lelki háttere
„Füleden ülsz?” - szokták kérdezni azt a gyereket, aki nem reagál arra, amit mondanak neki. Pedig lehet, hogy csak nincs kedve megtenni, amit kértek tőle, vagy válaszolni az elhangzott kérdésre. És ez nem csak gyermekkorban van így...
Nyári fülbetegségek
A fülgyulladásról azt gondoljuk, hogy az őszi-téli évszakok betegsége. Fülfájdalom azonban nyáron is jelentkezhet. Gyakran a tavaszi elhúzódó náthás megbetegedések, vagy allergia szövődményeként, de a panaszokat a medencék, tavak, tengerek vize is okozhatja.
Mit tehetünk, ha fülzúgástól szenvedünk?
Mit tehetünk, ha zúg a fülünk? Az akut fülzúgás (kevesebb mint 1 óra, legalább egyszer egy héten) és szubakut (félheveny) fülzúgás esetében (több mint 1 óra, legalább egyszer egy héten) azonnal cselekedni kell, hogy a kezelés minél jobb eredményt hozzon.
Tanácsok a fülbetegségek elkerüléséhez
Az őszi időszakban nem csak a hűvös, szeles időjárás kedvez a fülbetegségek kialakulásának, de az óvodai, iskolai úszástanfolyamok, sőt a nem megfelelő fültisztítás is ideális feltételeket biztosít a kórokozók számára.